Холодильні агрегати повітряного та водяного охолодження: у чому різниця | STUDIC.info - портал розважальних новин

Холодильні агрегати повітряного та водяного охолодження: у чому різниця

Размещено: 02:30, 18 Сер 2022. Категория: Технології
На сьогодні є дві найпопулярніші системи промислових холодильних агрегатів – повітряна та водяна. Нижче наведено деякі фактори, які ви можете враховувати для того, щоб вибрати та купити холодильний агрегат для потреб виробництва.


Частини та компоненти холодильних агрегатів: короткий огляд

До складу промислової системи як з повітряним, так і з водяним охолодженням входять випарники, конденсатори, компресори https://energoholod.com.ua/uk/kompresory/ та розширювальні клапани. Пучок труб випарника дозволяє рідкому холодоагенту протікати через нього та випаровуватися, поглинаючи тепло від охолодженої води. Потім компресор втягує пари холодоагенту з випарника та перекачує їх до конденсатора, що дозволяє підвищити тиск і температуру. Коли холодоагент конденсується на або в трубах конденсатора, тепло від холодоагенту передається воді або повітрю.

Після цього рідкий холодоагент під високим тиском проходить через конденсатор за допомогою розширювального пристрою, який допомагає йому знизити тиск і температуру, коли він потрапляє у випарник. Згодом холодоагент протікає через охолоджені змійовики, щоб поглинути більше тепла та завершити цикл. Різниця між двома системами починається на етапі конденсації.

Як протікає процес конденсації у холодильних агрегатах повітряного та водяного охолодження

Холодильний агрегат https://energoholod.com.ua/uk/agregati/ з повітряним охолодженням має конденсатори, які використовують навколишнє повітря для охолодження гарячого холодоагенту. Охолодження відбувається у декілька етапів.

  • Холодоагент протікає через серію труб, які механічно об’єднані з групою близько розташованих ребер.

  • Вентилятор продуває навколишнє повітря через ребра та зовнішню частину трубок, дозволяючи холодоагенту охолоджуватися.

  • Надлишок тепла зрештою виділяється в повітря.

Агрегат водяного охолодження використовує воду для охолодження холодоагенту в конденсаторах, що являють собою теплообмінники типу «труба в трубі», «труба в кожусі» або пластинчасті системи. Ось головні особливості роботи:

  • немає прямого контакту між холодоагентом і охолоджувальною водою;

  • надлишок тепла поглинається водою, знижуючи рівень температури холодоагенту для використання в системі.

Холодоагент охолоджується водою з градирні або інших джерел.

Де можна використовувати промислові агрегати водяного та повітряного охолодження

Агрегат повітряного охолодження чи водяного охолодження можна встановлювати в приміщенні. Однак для пристроїв з повітряним охолодженням необхідна зовнішня вентиляція, З іншого боку, система з водяним охолодженням не потребує вентиляції чи свіжого повітря для підживлення. Їй потрібна лише вода, щоб виводити тепло. Залежність від води також дозволяє установкам працювати в середовищі з високою температурою.

Що стосується зовнішнього використання, то агрегати з повітряним охолодженням мають перевагу, оскільки вони отримують більше доступу до свіжого повітря. Тепло, відведене їх конденсатором, може легко розсіюватися в навколишнє середовище. Все, що вам потрібно зробити для цього типу установок, це правильно налаштувати електрощити управління. Ці відмінності між системами можуть допомогти вам вибрати, який саме агрегат вам потрібен.Новости сайта Архив новостей

   Реклама

ТОП за тиждень