Як вибрати якісну тушонку та особливості її зберігання вдома | STUDIC.info - портал розважальних новин

Як вибрати якісну тушонку та особливості її зберігання вдома

Размещено: 02:21, 09 Вер 2022. Категория: Здоров'я та медицина
Технологія виробництва м’ясних консервів дозволяє їх достатньо довго зберігати. Саме тому українці звикли купувати тушонку оптом, про запас. Як вибрати якісну продукцію?


Як готують м’ясні консерви?

Основне завдання консервів – продовжити термін зберігання продуктів харчування. Для цього м’ясну сировину необхідно обробити термічно, аби знищити всі шкідливі мікроорганізми.

М’ясні консерви виготовлюють з яловичини, кролика, свинини, баранини, курки, індички, субпродуктів, фаршу чи шинки. Саме від різновиду м’яса залежить ціна тушонки.

М'ясо підготовлюють до консервації, залежно від кінцевого результату – свинину чи курку шинкують великими шматками, паштет – нарізають мілко. Потім в стерилізовану тару фасують м'ясо, сіль та прянощі (лавровий лист, духмяний перець та перець горошком), ретельно переміщуючи для досконалого смаку. Для того щоб прибрати повітря з банок, їх нагрівають до 80-90 °C або заливають гарячим соусом чи бульйоном. Далі відбувається процес стерилізації чи пастеризації.

В ході стерилізації відбувається обробка консерви за температури 112-121 °C 70-135 хвилин для знищення всіх шкідливих мікроорганізмів. Якщо ж консерви пастеризують, то за нижчої температури – 70-90 °C.

5 порад, як вибрати та купити тушонку високої якості

Обирати продукти в магазині потрібно ретельно, не дивлячись на те що саме Ви купуєте – тушонку чи ванільний сироп. Для того щоб вибрати якісні м’ясні консерви варто дивитись на:

  • Назву консерви. Якісні будуть мати назву свинина/яловичина тушкована. Якщо ж на етикетці буде інша назва, наприклад тушонка свиняча, то цей продукт виготовлений не за ДСТУ.

  • В складі мають бути м'ясо, сіль, прянощі, бульйон або вода. Якщо ж вказані й інші інгредієнти – барвники, ароматизатори, то краще таку продукцію не брати.

  • На банці має бути маркування – дата виготовлення, термін та умови зберігання, виробник, склад, інформація про поживну та енергетичну цінність, спосіб приготування.

  • Банка не повинна мати пом'ятостей, слідів іржі чи інших пошкоджень.

  • Якщо консерви фасовані в скляну тару, необхідно роздивитись вміст – м'ясо повинно бути червоного або темно-червоного кольору, бульйон – прозорим, прошарок жиру зверху банки – білого чи жовтого кольору.

Особливості зберігання тушонки вдома

Знати, як купити тушонку https://agropererobka.com.ua/uk/produkchiya/myasni_konservy_i_kashi/myasni_konservy_i_konservovani_kashi_z_myasom/canned_meat високої якості – важливо, але не менш важливо знати про умови зберігання продукту.

Термін придатності консерви вказаний на етикетці і починається з 2 років з дати виготовлення. А ось відкриту тушонку необхідно зберігати в холодильнику не більше 48 годин.

Зберігати тушонку необхідно за температури 0-+20 °C у сухих приміщеннях. Це може бути погріб, балкон, комора і т.д. В кімнаті з високою вологістю корозія почне раніше псувати кришку банки.Новости сайта Архив новостей

   Реклама

ТОП за тиждень