Його вважають одним з кращих мариністом двох століть: у Ялті відкрилася виставка Петра Столяренко

Размещено: 08:55, 12 Тра 2015. Категория: Регіони
Яскравими подією ознаменувалися Першотравневі свята для художньої галереї «Почерк» на «Віллі Олена». Тут відкрилася персональна виставка живописних робіт народного художника України Петра Кузьмича Столяренко, якого називають сучасним класиком і вважають найсильнішим з нині живих кримських художників.
Його творчість - це невід'ємна складова частина літопису радянської та пострадянської живопису. Адже цього року Петро Кузьмич збирається відзначити свій 90-річний ювілей, а малювати він почав і полюбив з самого дитинства.
Як згадує сам майстер, чималу роль в цьому зіграв його батько Кузьма Семенович, який і сам захоплювався живописом і малюнком, а один з його списків з картини Тиціана «Моління про чашу», за сімейною легендою, був навіть освячений самим Іоанном Кронштадтський.
І вже у віці десяти років майбутній радянський постімпрессіоніст, опинившись у Феодосії, за протекцією своєї родички потрапляє в художню студію відомого кримського майстра Костянтина Богаєвського, де починає вбирати ази справжньою живопису і за кілька місяців настільки переймається що тягне його атмосферою, що цього заряду творчості Петру Столяренко вистачає на ціле десятиліття. І зберегти його художнику не завадили ні версти війни, ні хвороби і поранення, ні втрата рідних і близьких.
Повернувшись в післявоєнну Феодосію він надходить в школу-студію під керівництвом директора картинної галереї І. К. Айвазовського Миколи Барсамова, який відразу виділив неординарного учня, побачивши в ньому вроджений талант живописця і величезна працьовитість.
Відмова у прийнятті в столичні художні вузи через сувору на ті часи записи в анкеті про перебування на окупованій території не змінив творчих устремлінь Петра Столяренко, і йому вдається вступити в Сімферопольське училище імені Самокиша, причому, завдяки продемонстрованим здібностям, - відразу на п'ятий курс. Однак незабаром довелося залишити і навчання в обласному центрі і продовжити роботу в картинній галереї у Барсамова. А незабаром за втілення картини «Атака торпедних катерів» до відкриття виставки на честь 30-річчя Червоної армії Столяренко був прийнятий в кандидати Спілки художників СРСР, а потім став і повноправним членом. Хоча й не відразу - через ... відсутність спеціальної освіти. Але талант від Бога, завзятість і постійна праця тільки зміцнили його прагнення до самовдосконалення і додали індивідуальності майстру. І з 50-х років Петро Столяренко - постійний учасник республіканських та всесоюзних виставок радянських мариністів, і його творчість все більше стає відомо не тільки в Криму, але і столичних містах - там, де ще кілька років тому ставили під сумнів його право рости і розвиватися як художнику через «підозрілого» штриха в біографії.
Після плідної роботи в побудованій своїми руками майстерні в Керчі в 1969 році Петро Кузьмич разом з родиною вирішує перебратися на Південний берег Криму, де, до цього він у складі творчих колективів багато і вельми результативно трудився, а творча атмосфера, на його переконання, була «на голову якісніше». Картини Столяренко до того часу вже часто відбиралися на республіканські і всесоюзні групові виставки молодих художників, а в 1965 році в Києві з великим успіхом пройшла і його перша персональна!
У Ялті Петро Столяренко створює майстерню спільно з Федором Захаровим, з яким, міцно здружилися, вони працюють поруч три десятки років. А після розпаду СРСР, коли живопис виявилася незатребуваною на пострадянському просторі, творчість Петра Кузьмича по достоїнству оцінили в далекому зарубіжжі, що дало можливість художнику продовжити свій шлях, живучи і працюючи за кордоном. Але через кілька років Ялта знову прийняла його в свої обійми! Сьогодні він продовжує тут працювати і, незважаючи на те, що досяг найвищої майстерності в імпресіонізмі і класичному листі, акварелі та ліногравюри, жанровому тематичному полотні як художник мариніст, продовжує творчо розвиватися і радувати любителів живопису все новими роботами. А частину свого величезного мальовничої спадщини він і представив на виставці в мистецькій галереї «Почерк».
Одним з перших її відвідувачів у святковий вечір Першотравня став глава муніципального освіти міської округ Ялта - голова міської ради Валерій Косарєв, який, за власним визнанням, познайомився з Майстром у вже далекому 1975 році.
«Наша зустріч відбулася, коли я прийшов молодим підмайстром - формовал скульптури - в Ялтинські художньо-виробничі майстерні. Тобто Петра Кузьмича я знаю вже 40 років, і з тих часів ми постійно підтримували дружні стосунки! », - Розповів він і згадав, що в юності йому, крім Столяренко довелося допомагати і багатьом іншим відомим художникам і скульпторам - Віктору Волкову, Іванові Шмагун , Федору Захарову.
Валерій Косарєв додав, що для нього було честю прийти до свого старшого друга на виставку. «Тим більше, що я вважаю його одним з найкращих художників-мариністів минулого і нинішнього століття», - уточнив він і привітав Петра Кузьмича з відкриттям виставки, від душі побажавши йому нових творчих успіхів.
«І всі його нагороди і звання не випадкові, адже в мистецтві живопису Столяренко досяг вершин і, мабуть, він сьогодні єдиний, хто з такою щирою відданістю залишається художнім літописцем кримської природи », - висловив думку про свого старшого друга і земляка Валерій Косарєв.
Виставка картин Петра Кузьмича Столяренко в художній галереї «Почерк» триватиме до 1 червня.

"0654.com.ua"

Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама

ТОП за тиждень