Вчені навчилися визначати хворобу Альцгеймера за роки до перших симптомів | STUDIC.info - портал розважальних новин

Вчені навчилися визначати хворобу Альцгеймера за роки до перших симптомів

Размещено: 14:33, 01 Лют 2018. Категория: Здоров'я та медицина
Новий аналіз крові, розроблений міжнародною командою вчених, дозволяє діагностувати хворобу Альцгеймера задовго до появи перших симптомів. Про це повідомляє New Atlas.

Вчені вважають відкладення бета-амілоїду, або бляшок в мозку найбільш імовірною причиною виникнення хвороби Альцгеймера. Новий аналіз крові вимірює їхню концентрацію.
Амілоїдні бляшки формуються в мозку повільно, протягом 10 - 20 років, перш ніж на поверхню виходять перші симптоми - наприклад, втрата пам'яті.

Сучасні тести на бета-амілоїд - трудомістка, дорога й інвазивна процедура, яка включає дорогу позитрон-емісійну томографію, або аналіз спинномозкової рідини, отриманої в результаті люмбальної пункції.

Новий аналіз крові, розроблений групою вчених з Японії та Австралії, був протестований на декількох сотнях пацієнтів і зміг з точністю 90% передбачити підвищений вміст бета-амілоїду в мозку.

"Взявши крихітну краплю крові, ми можемо, завдяки новому методу, виміряти кілька білків, пов'язаних з амілоїдом, навіть незважаючи на те, що їхня концентрація вкрай мала, - каже Коїчі Танака з корпорації Shimadzu. - Ми виявили, що коефіцієнт цих білків точно вказує на кількість амілоїду в мозку".

Про терміни появи цього методу діагностики в лікарській практиці поки говорити рано - необхідно провести більше досліджень, але його вже можна застосовувати для відбору учасників клінічних випробувань.

Хоча поки що немає надійної терапії хвороби Альцгеймера, поява аналізу, здатного діагностувати цю хворобу за роки до появи симптомів, дасть пацієнтам можливість вжити контрзаходів.

"У майбутньому, років через п'ять, люди, починаючи з 55 або 60 років, будуть регулярно проходити перевірку на хворобу Альцгеймера, кожні п'ять років", - сподівається Колін Мастерс, співавтор опублікованої в журналі Nature статті.

Раніше вчені заявляли, що сонливість вдень може бути пов'язана з хворобою Альцгеймера.

Як повідомлялося, вченим вдалося зафіксувати випадок зараження хворобою Альцгеймера.

"korrespondent.net"

Новости сайта Архив новостей

   Реклама