У Землі виявили величезні запаси алмазів

Размещено: 09:15, 17 Лип 2018. Категория: Технології
Дослідивши надра за допомогою звукових хвиль, вчені з'ясували, що глибоко під поверхнею Землі є величезні запаси алмазів. Сумарна вага розподілених в земній корі кристалів цього мінералу оцінюється в 1 петатонну, тобто 1.000.000.000.000.000 тонн, пише ScienceAlert.
"Це дослідження показує, що алмаз, ймовірно, не такий вже й екзотичний мінерал. Ми їх (виявлені поклади) не можемо дістати, але все ж дивно дізнатися, що їх там набагато більше, ніж вважалося раніше", - пишуть дослідники.

Ці алмази перебувають в так званих кратонах - давніх платформах докембрійського віку, що є центральними частинами материків і займають великі частини їхньої площі (до 40%). Кратони виглядають як перевернуті гори, лежать в центрах тектонічних платформ і можуть проникати на глибину понад 300 км. "Коріння" таких формувань, припускають вчені, і містять ті самі алмази.

Дослідники виявили, що звукові хвилі проходять ці ділянки земної кори набагато швидше, ніж інші її шари. Порівнявши зафіксовану "в полях" швидкість хвиль зі швидкостями проходження звуку через різні речовини в лабораторії, вони дійшли висновку, що такі показники відповідають ґрунту з 1-2-процентним вмістом алмазів.

Раніше російська компанія АЛРОСА видобула на трубці Ювілейна Айхальського гірничо-збагачувального комбінату великі алмази ювелірної якості масою 97,92 карата і 85,62 карата.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
 

Джерело"korrespondent.net"

Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама