На території «Л-ДНР» вибудувана система викрадення і катування людей - міжнародні правозахисники | STUDIC.info - портал розважальних новин

На території «Л-ДНР» вибудувана система викрадення і катування людей - міжнародні правозахисники

Размещено: 09:33, 23 Жов 2015. Категория: Регіони
Міжнародна федерація прав людини та Центр громадянських свобод оприлюднили звіт про порушення прав людини на Донбасі. Повідомило "Радіо свобода".
З 16 травня по 15 серпня 2015 на Донбасі загинули щонайменше 105 цивільних осіб і 308 були поранені. Це більш ніж удвічі більше, ніж за попередні три місяці - з 16 лютого по 15 травня на сході України загинули 60 людей, 105 отримали поранення.
Про це йдеться в звіті «Східна Україна - цивільні потрапили під перехресний вогонь», підготовлений експертами Міжнародної федерації прав людини і Центру громадянських свобод, який охоплює період з травня по серпень цього року. Правозахисники зазначають, що права людини на Донбасі порушуються всіма сторонами конфлікту, але підкреслюють: бойовики угруповань «ДНР» і «ЛНР» навмисне роблять ці злочини, тоді як доказів навмисності з боку українських військових немає.
52-річну Ірину Довгань з Ясинуватої побили в Донецьку за носіння української символіки. У Мережі опублікували фотографії, жінка з українським прапором на плечах стоїть, прив'язана до стовпа, і тримає в руках плакат з написом «Вона вбиває наших дітей. Агент карателів ».
« Постійний сексуальний пресинг. Я не можу повторювати ці слова ... Вони говорили, що зараз ми тебе ... Як ти хочеш? Туда, туда? »- Розповіла Ірина Довгань Радіо Свобода про знущання бойовиків. Тільки завдяки розголосу в ЗМІ її вдалося звільнити з полону бойовиків.
65-річного Володимира Семистяга, професора історії, публіциста та активіста, бойовики в Луганську викрали 23 червня 2014 року. У їхньому полоні він провів 55 днів. Протягом цього періоду його погрожували вбити. Семистяга змушували дивитися на імітацію страт і тортур, які бойовики застосовували проти інших полонених. Його систематично били, проти нього застосовували тортури з електрострумом, гасили сигарети про його шию, змушували надягати газову маску, в якій припиняли доступ повітря.
Ці випадки експерти Міжнародної федерації прав людини і Центру громадянських свобод призводять серед інших прикладів застосування тортур бойовиками угруповань «ДНР» і «ЛНР» проти цивільного населення.
Імітація розстрілів, ножі та електрострум
У звіті правозахисників говориться, що сепаратисти застосовували проти захоплених цивільних різноманітні тортури - емітували розстріли, щоб чинити психологічний тиск, використовували ножі і скальпелі, якими вирізали свастики на тілах полонених, застосовували електрострум.
Олександра Матвійчук Олександра Матвійчук За словами голови Центру громадянських свобод Олександри Матвійчук, порушення бойовиками на Донбасі прав людини свідчать про навмисну ??політиці в цьому відношенні.
Так звані« ЛНР »і« ДНР »використовують терор як метод війни проти цивільного населення, щоб просто отримати контроль над регіоном «На території окупованого Донбасу, яка знаходиться під контролем так званих« ДНР »і« ЛНР », вибудувана організована система викрадення і катування людей. Це говорить нам про навмисну ??політику і про масштабності цього явища. Загалом, так звані «ЛНР» і «ДНР» використовують терор як метод війни проти цивільного населення, щоб просто отримати контроль над регіоном », - говорить Матвійчук в інтерв'ю Радіо Свобода. Порушення прав людини зафіксували і з боку українських військових
Що стосується порушень прав людини з української сторони, то, за інформацією правозахисників, випадки порушення прав людини були зафіксовані головним чином з боку добровольчих батальйонів - «Айдара», який знаходиться в підпорядкуванні Міноборони, і «Торнадо», підпорядкований МВС.
Якщо ми говоримо про порушення прав людини, які здійснюють українські формування, то зараз у нас немає ніяких доказів, щоб говорити про умисність державної політики в даному контексті Як приклад експерти наводять історію 17-річного Ігоря з Краматорська Донецької області, який їхав автобусом з Дніпропетровська в Донецьку область, коли в липні 2014 його заарештували на українському пункті пропуску. Ігоря тримали на базі «Азова» в Донецькій області (точне місце невідомо). У висновку хлопець пробув п'ять місяців. Його мати розповіла правозахисникам, що звинувачення синові так і не висунули. Після звільнення він розповів, що його тримали в ямі, а потім змусили копати траншеї. Втім, за словами правозахисників, доказів зумисності державної політики в цьому відношенні немає.
«Якщо ми говоримо про порушення прав людини, які здійснюють українські формування, то зараз у нас немає ніяких доказів, щоб говорити про умисність державної політики в даному контексті. Але в кожному разі, це вимагає додаткового беззастережного розслідування », - зазначає голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.
Правозахисники фіксують присутність російських військ у Донбасі
Фахівці також заявляють, що під час підготовки цього звіту отримали докази присутності регулярних російських військ в Україні. Такі відомості вони отримували, зокрема, від полонених, яким довелося контактувати з російськими офіцерами. Цей факт, зазначають правозахисники, підтверджує і наявність військовополонених, яких після затримання відправляли в Росію.
У звіті правозахисники також дали свої рекомендації з дотримання прав людини. Згідно з ними українська сторона повинна забезпечити проведення прозорого розслідування злочинів на Донбасі, скоєних усіма сторонами. Київ повинен тісно співпрацювати з Міжнародним кримінальним судом, а для моніторингу ситуації на сході України запросити фахівців ООН.
Правозахисники радять ватажкам угруповань« ЛНР »і« ДНР »перш негайно припинити насильство проти цивільних - тортури, викрадання і випадкові вбивства.
 Місця, де Зафіксовано злочини проти людини в Луганській і Донецькій областях. Інфографіка Центру громадянських свобод http://gdb.rferl.org/F984D026-926B-4CEC-908D-395036C8936C_w640_s.jpg "border =" 0 "/> Місця, де зафіксовано злочини проти людини в Луганській і Донецькій областях. Інфографіка Центру громадянських свобод На думку правозахисників, Москва повинна негайно припинити будь-яку підтримку бойовиків, відвести свої регулярні війська з України, зупинити нелегальний перетин через кордон вантажівок, озброєння і військового персоналу і негайно звільнити всіх громадян України, які перебувають в Росії. Правозахисники також вважають, що Росія повинна припинити розпалювання міжетнічної ворожнечі між росіянами і українцями, а також не робити антиукраїнських заяв в офіційних промовах.
Що стосується міжнародного співтовариства, то правозахисники закликають засудити насильство проти цивільних з боку всіх сторін конфлікту, засудити практику змісту заручників, а також вплинути на Росію, щоб вона зупинила «неоголошену війну» на Донбасі і перестала підтримувати сепаратистів.
У звіті наголошується, що згідно з інформацією ООН з початку конфлікту на Донбасі там загинули щонайменше 7000 962 людини і 17000811 були поранені.

"0642.ua"

Новости сайта Архив новостей

   Реклама

ТОП за тиждень