Північний потік-2: Нафтогаз сподівається на США і Данію | STUDIC.info - портал розважальних новин

Північний потік-2: Нафтогаз сподівається на США і Данію

Размещено: 15:13, 01 Сер 2018. Категория: Гроші
Будівництво газопроводу Північний потік-2 можуть зупинити американські санкції або позиція Данії. Про це в інтерв'ю українській службі Deutsche Welle заявив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.
За його словами, Данія може відкласти, а в подальшому і погіршити ситуацію з Північним потоком-2.

"У них є закон, що дозволяє їм при винесенні відповідного рішення керуватися міркуваннями національної безпеки, і цього рішення також досі немає", - зазначив Вітренко.

Він наголосив, що важливим фактором є американські санкції. За словами Вітренка, в США є розуміння того, що Північний потік-2 - це "політично мотивований проект, націлений на корумпованість європейських політиків і розкол європейських країн".

"Далі просто питання того, коли це буде трансльовано в якісь дії. Плюс ми також бачимо ініціативу Конгресу США, яка націлена на те, що повинні бути введені автоматичні санкції проти Північного потоку-2. На це також є надії з нашого боку", - зазначив Вітренко.
За його словами, Україна втратить 3 млрд доларів на рік за зупинки транзиту російського газу в країни Європейського союзу. Ця сума становить близько 3% ВВП.

Він також розповів, за яких доходів від транзиту Україна не буде проти газопроводу Північний потік-2.

"Європейські правила полягають як раз в тому, що оператор просто покриває свої витрати. Менший обсяг, значить більший тариф. Більший обсяг, значить менший тариф. Це не лінійна залежність, але є помітна залежність тарифу від обсягу", - наголосив він і додав, що гарантією дотримання нового транзитного контракту російською стороною за можливого його підписання буде входження в капітал оператора ГТС консорціуму європейських компаній.

Зазначимо, минулого тижня компанія Nord Stream 2 почала укладати перші труби в рамках спорудження газопроводу Північний потік-2, по якому газ буде прямо постачатися з Росії в Німеччину.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
 

Джерело"korrespondent.net"

Новости сайта Архив новостей

   Реклама

ТОП за тиждень