У Мінекономіки пояснили падіння експорту в ЄС

Размещено: 22:25, 31 Січ 2016. Категория: Гроші
Експорт з України до ЄС за 11 місяців минулого року знизився на 26%. Це сталося у зв'язку з кон'юнктурою падіння цін на низку товарів на світових і європейських ринках, а також через скорочення експорту з Донецької та Луганської областей. Про це Укрінформу під час свого візиту до Польщі розповіла заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України - продавці України Наталія Мікольська.
"З 26% у нас 10,5% - це падіння експорту з Донецької та Луганської областей, тобто 40% загального темпу зменшення експорту, це фактично - російська агресія на сході України", - зазначила Мікольська.
Вона додала, що за багатьма позиціями, наприклад, це вугілля і продукція металургії, падіння експорту з України в ЄС відбулося не через кількісне скорочення експорту, а зниження цін на ринках.
"Тобто за значним асортиментом товарів Україна може експортувати той самий або не набагато меншу кількість, але через падіння світової кон'юнктури у нас в грошовому еквіваленті спостерігається значне падіння", - сказала Мікольська.
Водночас вона зазначила, що це має і свої позитивні сторони, оскільки падіння цін на європейських ринках стимулює українських виробників до пошуку інших ринків збуту.
Наприклад, виробники кукурудзи через проблеми в Європі вийшли на ринки Китаю, країн Африки, тобто відбулося заміщення ринків. Крім того, для виробників курятини, яким важко виходити на ринки ЄС, сертифікація продукції для ринків ЄС стала каталізатором для виходу на багато інших ринків. "Треті країни автоматично визнали сертифікацію, яка була на ринку ЄС", - зазначила торговельний представник.
Мікольська поінформувала, що МЕРТ нині працюватиме над тим, щоб виводити українських виробників на ринки третіх країн - Близького Сходу й Африки: "Там є високоємні ринки, де ми можемо конкурувати".
Заступник міністра також повідомила, що одразу після набуття сили з 1 січня 2016 року повною мірою торгової частини Угоди про асоціацію України з ЄС український уряд починає вести переговори з Брюсселем, що за деякими позиціями необхідно переглянути діючі умови експорту товарів.
Однією з основних структурних проблем вітчизняної економіки, як зауважила Мікольська, є те, що Україна залишається сировинною державою, і це завжди впливатиме на економічні показники держави.
"Тобто до того часу, поки ми не змінимо структуру нашого виробництва й експорту, наша економіка буде чутливою на будь-які цінові коливання на світовому ринку, і вони об'єктивно позначатимуться на нашій економіці", - констатувала вона.
Як раніше повідомлялося, в 2016 році Україна зможе диверсифікувати свої ринки на інші країни, зокрема, для експорту продукції відкрили ще дев'ять країн.
Пан або пропав. Як ЗВТ з ЄС позначиться на різних галузях

"korrespondent.net"

Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама

ТОП за тиждень