У Великобританії затримано групу хакерів з України, Прибалтики та Білорусі

Размещено: 04:34, 01 Жов 2010. Категория: Технології
Хакери, заарештовані у Великобританії за підозрою у крадіжці мільйонів фунтів з банківських рахунків, виявилися вихідцями з України, Латвії, Грузії, Білорусії та Естонії. Про це повідомили у середу джерела у британських правоохоронних органах.Затриманих підозрюють у шахрайстві, результатом якого стала крадіжка мільйонів фунтів стерлінгів з рахунків вкладників найбільших британських банків. Назви фінансових інститутів, які виявилися мішенню хакерів, також стали відомі. Це HSBC, RBS, Barclay's і Lloyds TSB.

Поки що вдалося встановити факт крадіжки 6 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 9 мільйонів доларів). Однак загальна сума викраденого, на думку слідчих, набагато більша. Представник Скотленд-Ярду заявив, що розмір викрадених сум, швидше за все, значно зросте в міру просування розслідування. Слідство вважає, що банда займалася шахрайством у Великобританії з 13 жовтня 2009 року по 28 вересня 2010 року.

Злочинці використовували вірус Zeus, яким їм вдалося заразити тисячі комп'ютерів у Великобританії. Ця програма викрадала паролі, необхідні для отримання доступу до особистих банківських рахунків через інтернет. Заволодівши цими даними, шахраї непомітно знімали гроші з рахунків.

Вісьмом із затриманих пред'явлено звинувачення у змові з метою шахрайства та відмивання грошей, двом — тільки звинувачення в шахрайській змові. Вони залишаються під вартою і сьогодні повинні вперше постати перед Вестмінстерським магістратським судом Лондона. Ще дев'ять людей було заарештовано у тій же справі, але звільнено під заставу.

Серед затриманих:

Юрій Коваленко, 28 років, веб-дизайнер (Україна)

Євген Калібаба, 32 роки, будівельник (Україна)

Карина Костроміна, 33 роки, безробітна (Латвія)

Олександр Куснер, 27 років, безробітний (Естонія)

Роман Зеник, 29 років, різноробочий (Україна)

Едуард Бабарика, 26 років, водій (Білорусь)

Валерій Мілка, 29 років, різноробочий (Україна)

Ірина Пракочук, 23 роки, безробітна (Україна)

Іварс Поіканс, 29 років працівник супермаркету (Латвія)

Каспарс Кліематніекс, 24 роки, працівник супермаркету (Латвія)

Ще одному учаснику угруповання 34-річному Зурабу Ревазішвілі вже були пред'явлені звинувачення у порушенні законів у Великобританії.


Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама