Вчені виростять мозок неандертальця

Размещено: 15:32, 14 Тра 2018. Категория: Технології
Група генетиків під керівництвом Сванте Паабо має намір виростити в лабораторії мозок неандертальця, повідомляє Популярная механика.
Дослідники мають намір виростити органоїд мозку зі стовбурових клітин, в геном яких будуть поміщені кілька генів неандертальців, які впливали на розвиток мозку і роботу нейронів.

Дослідники мають намір за допомогою технології редагування генома CRISPR впровадити в ДНК стовбурових клітин Homo sapiens кілька генів і скерувати ці стовбурові клітини шляхом розвитку клітин головного мозку - нейронів. В результаті вчені отримають органели мозку - маленькі згустки клітин, що дуже віддалено нагадують фрагмент справжнього мозку.

Вчені мають намір простежити за тим, як будуть "поводитися" частково неандертальські органели: чи вплинуть гени на швидкість зростання клітин і утворення зв'язків між ними, час проходження по нейронах сигналу.

"Спираючись на наявні сьогодні дані неможливо сказати, що доля неандертальців склалася так сумно в порівнянні з долею нашого виду через відмінності в роботі мозку. Але думка про це вкрай спокуслива", - зазначає Паабо.

Раніше вчені пояснили перемогу людей над неандертальцями.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
 

Джерело"korrespondent.net"

Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама

ТОП за тиждень