Порошенко: Донбас став полігоном для російських і проросійських військ - йому загрожує екологічна катастрофа

Размещено: 21:38, 30 Лис 2015. Категория: Регіони
Президент України Петро Порошенко в своєму виступі в Парижі на 21-й сесії Конференції ООН зі зміни клімату заявив, що в умовах конфлікту на Донбасі питання захисту навколишнього середовища вимагають відповідної реакції міжнародного співтовариства. Президент також запропонував основні принципи нового Глобального кліматичного угоди.
«У нас є дуже багато проблем. Тероризм, війни, міграція. Але є тільки одна проблема, яка робить нас рівними за уразливості. Це проблема зміни клімату. Її рішення є іспитом для всіх народів », - підкреслив Петро Порошенко, повідомляє прес-служба глави держави.
Президент висловив свою глибоку солідарність з Францією, її народом і Президентом Олландом. «Ми захоплені французами, їх сміливістю, незламним духом і їх відповіддю на варварські і малодушні терористичні атаки», - сказав Петро Порошенко.
Глава Української держави зазначив, що жахливі події, які Франція пережила в цьому трагічному листопаді, є повсякденною реальністю для України впродовж майже 21 місяці. «Моя країна страждає від тероризму, фінансованого і підтримуваного Російською Федерацією. У результаті загинуло понад 8000 українців, з яких близько 6000 мирних жителів », - заявив Президент.
За словами Глави держави, Україна стала об'єктом гібридної війни, наслідки якої теж будуть гібридними. Одне з них - ризик екологічної катастрофи у східній частині України - на Донбасі. «Підтримувані Росією терористи затопили багато шахт в цьому регіоні. Їхні злочинні дії призвели до отруєння питної води, ґрунту, флори і фауни регіону. Донбас став полігоном для російських і проросійських військ. Як наслідок, земля і атмосфера сильно забруднені від вибухів і пошкодження хімічних та інших промислових заводів », - сказав Глава держави.
Президент зазначив, що питання захисту навколишнього середовища в умовах конфлікту більше не можуть залишатися без відповідної реакції міжнародного співтовариства. Ця проблема, зокрема, буде в центрі уваги діяльності України в рамках Програми ООН з навколишнього середовища.
Президент України запевнив, що, незважаючи на всі виклики, Україна залишається прихильною своїми зобов'язаннями за Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату та Кіотським протоколом. Глава держави заявив, що, хоча попереду і величезна робота по відновленню Донбасу, Україна не буде перевищувати ліміт рівня викидів парникових газів.
Шлях до відновлення Донбасу, за словами Петра Порошенка, лежить через врегулювання конфлікту на Донбасі - мирним шляхом і в суворій відповідно до Мінській угоді, і тут ми покладаємося на партнерів і трансатлантичну солідарність - а також у забезпеченні достатніх фінансових ресурсів. «Ці ресурси можна розглядати як інвестиції у боротьбу зі зміною клімату. Тому що новий український Донбас повинен бути орієнтований на енергоефективність », - підкреслив Президент.
Також Президент України закликав сьогодні дати поштовх для досягнення компромісу по новому Глобальному кліматичною угодою для того, щоб воно набуло чинності в 2020 році.
України бере активну участь у розробці цього ключового документа.
Глава Української держави запропонував наступні основні принципи для нової Угоди. Воно повинно бути застосоване для всіх країн. Диференціація в цій сфері повинна бути заснована на обґрунтованих економічних і соціальних показниках, а також бути гнучкою і юридично обов'язковою. Воно повинно надати ринкові і неринкові інструменти для виконання зобов'язань, і кожна країна повинна мати рівний і недискримінаційний доступ до цих інструментів. Угода повинна передбачати зміцнення міжнародного співробітництва в галузі адаптації до зміни клімату, у тому числі обмін інформацією про кращих доступних інструментах і технологіях.
«Нове глобальне кліматичну угоду має бути динамічним, щоб оперативно адаптуватися до еволюції в соціально-економічному розвитку Сторін, амбіціям щодо їх очікуваного національно-визначеного внеску (ОНВВ), а також змінам клімату », - сказав Президент.

"0642.ua"

Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама

ТОП за тиждень