Ватажок «ЛНР» підписав документ про відвід від лінії зіткнення озброєнь калібру менше 100 мм

Размещено: 22:59, 30 Вер 2015. Категория: Регіони
Глава "ЛНР" Ігор Плотницкий підписав документ про відвід від лінії зіткнення озброєнь калібру менше 100 мм.
Про це з місця події передає кореспондент ОСІБ.
У вівторок, 29 вересня, за підсумками відбулася в Мінську зустрічі учасників Контактної групи і її робочої підгрупи з безпеки сторонами переговорів був парафований документ щодо відведення від лінії зіткнення на 15 кілометрів в кожну сторону озброєнь калібру менше 100 мм і танків. Відведення здійснюватиметься в два етапи. Спочатку будуть відводитися танки, потім артилерія, потім міномети. Перший етап повинен початися через два дні після повного припинення вогню і завершитися через 15 днів. Тривалість другого етапу, за планом, складе 24 дня. Таким чином, період відведення повинен скласти 41 день. Відведення почнеться в секторі "Північ", у зоні відповідальності Народної міліції "ЛНР" потім будуть виведені озброєння на лінії зіткнення в "ДНР" в секторі "Південь". Моніторинг процесу відводу озброєнь здійснюватимуть співробітники Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню (СЦКК), які будуть направляти відповідні доповіді ОБСЄ.
Раніше сьогодні документ про відвід озброєнь підписав глава "ДНР" Олександр Захарченко.
Нагадаємо, що учасники Контактної групи по врегулюванню ситуації в Донбасі 12 лютого цього року підписали в Мінську погоджений з главами країн-учасниць "нормандської четвірки" (Росія, Німеччина, Франція та Україна) Комплекс заходів з виконання Мінських угод.
Документ передбачає припинення вогню, відведення важких озброєнь від лінії зіткнення, початок діалогу про відновлення соціально-економічних зв'язків Києва та Донбасу, а також реформу конституції України з метою децентралізації та закріплення "особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей".
Для інтенсифікації діяльності Контактної групи в її складі створено чотири робочі групи щодо виконання відповідних аспектів Мінських угод: з питань безпеки; з політичних питань; по поверненню внутрішньо переміщених осіб і біженців; по соціальних, гуманітарних та економічним аспектам і питань реабілітації.
За результатами зустрічі Контактної групи 26 серпня її представник від ОБСЄ Мартін Сайдік повідомив про те, що "група вважає важливим і необхідним з урахуванням нового навчального року добитися стійкого припинення вогню". Тому "сторони домовилися 1 вересня спільно перевірити дійсне втілення даної ініціативи". Надалі учасники Контактної групи неодноразово заявляли про те, що в цілому "режим тиші" в Донбасі дотримується.
Як очікується, наступні зустрічі учасників Контактної групи та її чотирьох робочих підгруп відбудуться 6 і 20 жовтня. Зустріч глав країн-учасниць "нормандської четвірки" запланована на 2 жовтня.

"0642.ua"

Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама

ТОП за тиждень