Несподівані складності для російських інвестицій в Крим

Размещено: 21:00, 30 Чер 2015. Категория: Регіони
Крим гостро потребує інвестицій. Це вже аксіома, яка не потребує доказів - перші особи Республіки Крим та Російської Федерації неодноразово заявляли, що повноцінному формуванню нового суб'єкта федерації і його економічному розвитку може сприяти притоку капіталу ззовні. Потенціал для інвестицій до Криму величезний - рекреаційна, курортна та туристичні сфери півострова чекають інвесторів, які зможуть вивести ці напрямки на якісно новий рівень, що зможе зробити півострів повноцінної перлиною Росії.
У Криму створена вільна економічна зона умови роботи в якій максимально привабливі для бізнесу. Однак менталітет деякої частини кримчан несподівано стає перешкодою для розвитку курорту.
Недавній конфлікт частини жителів селища Гурзуф з реалізаторами інвестиційного проекту з організації на території селища фітоцентру привернув увагу кримських ЗМІ і викликав великий резонанс.

Інвестор ТОВ «ГУРЗУФСЬКИЙ БРИЗ »почав проводити підготовчі роботи під будівництво об'єкта за адресою смт. Гурзуф, вул. Привітна. Ця ділянка знаходиться на крутому схилі з кутом нахилу близько 30 градусів в районі футбольного стадіону та зупинки громадського транспорту «Розвилка». Об'єкт майбутнього будівництва включає в себе фітоцентр, громадський туалет для відвідувачів стадіону та центральної зупинки громадського транспорту, а так само дитячий майданчик.
Несподіване обурення групи мешканців Гурзуфа викликало заплановане проектом часткове видалення зелених насаджень на косогорі. Група ініціативних громадян на чолі з Мариною Забродський через що відкрилися ворота проникла на територію будівельного майданчика, і, шляхом погроз «лягти під екскаватор і Камази» зупинила виробничу діяльність.
Необхідно відзначити, що на видалення дерев на ділянці отримані необхідні дозволи відповідно до чинним законодавством, є акти на знесення, затверджені комісією адміністрації Ялти в березні 2015 року. Більше того, деяка частина дерев підлягають видаленню, комісією визнані, як знаходяться в незадовільному стані. А деяка частина дерев буде пересаджена силами забудовника. Крім того, що відповідно до плану заходів з озеленення в ході благоустрою території майбутнього парку забудовник буде за свій рахунок купувати зелені насадження. Відновлювальна вартість дерев підлягають знесенню, становить близько 3 мільйонів рублів, з них інвестор вже сплатив до бюджету Криму більше 1,8 мільйонів рублів.
Проте, ніякі доводи не переконали групу жителів Гурзуфа прийшли «лягти під Камаз». З їхнього боку лунали тільки емоційні безпідставні звинувачення в продажності, розраховані на представників ЗМІ, яких привели з собою на будмайданчик місцеві жителі. На пропозицію представника генпідрядника та субподрячіка ініціативній групі ознайомитися з документами на будівництво та видалення зелених насаджень, від лідерів групи надійшла відмова читати паперу, мотивуючи це тим, що «ви всі документи купили, у вас тут все незаконно, ми вам не дамо будувати». Точка.
Ситуація склалася дивна. Якщо відкинути убік емоційне напруження пристрастей, то необхідно розглянути проблему в найближчому наближенні. Як відомо, у медалі дві сторони і робити остаточні висновки на підставі лише однієї - необачно.
Прийшовши в Гурзуф інвестор, готовий вкладати гроші в розвиток селищної інфраструктури та організацію рекреаційного об'єкта, що життєво необхідно южнобережному селищу, зустрінутий в багнети групою місцевих жителів.
Одним з аргументів невдоволення будівництвом місцевих жителів стало «знищення місця відпочинку». Так, крутий схил порослий деревами, поза сумнівом, використовувався для культурного відпочинку гурзуфцев. Про високу «культурі» відпочиваючих там, красномовно говорило величезна кількість сміття, шприців та порожніх пляшок від алкоголю і «червоної шапочки», якими був усипаний схил. Крім того, що приходили туди на «пікніки» з шашликами місцеві жителі, найчастіше, не соромлячись, використовували для розпалювання багаття гілки дерев зростаючих там. Які, згодом вони так завзято взялися захищати.
Відстоюючи своє місце для «пікніків», група «громадських» чомусь зовсім не згадує про те, що отримає селище з реалізацією інвестиційного проекту з будівництва фітоцентру.
У першу чергу , в процесі будівництва по проекту передбачено ґрунтовне укріплення схилу над футбольним полем у відповідність до вимог протизсувною безпеки.
Крім, власне, самого фітоцентру з кафе оздоровчої спрямованості, замість крутих і малопроходімих стежок, які зараз є в цьому районі, територія буде упорядкована - з'являться доріжки, мощені тротуарною плиткою, освітлена у вечірній час територія, лавки і фонтани.
Від адміністрації Ялти інвесторам надійшла пропозиція про проведення за їх рахунок реконструкції існуючого в Гурзуфі стадіону до повнорозмірного футбольного стадіону, роздягальнями та душовими для його подальшої експлуатації містом для потреб селища. В даний час ТОВ «Гурзуфський Бриз» приступило до розробки передпроектної документації і збору документів для подачі їх до адміністрації Ялти для оформлення документації по реконструкції стадіону.
Одним з важливих для селища об'єктів інвестпроекту, поза сумнівом, стане заплановане будівництво громадського туалету. Всі, хто був на головній зупинці громадського транспорту «Розвилка», з якою їдуть і на яку приїжджає всі автобуси місцевого та приміського призначення, число яких становить 50 і більше рейсів на день, чудово розуміють гостру необхідність цього об'єкта загального користування в тому місці - в розпал сезону через цю зупинку проходить велика кількість людей, які очікують транспорт. А на сьогоднішній день, для відправлення природних потреб там є єдиний громадський туалет - придорожні кущі. Точно в такій же ситуації знаходяться ті, хто займається фізкультурою на стадіоні - там «зручності» знаходяться в жахливому стані.
Здавалося б - туалет дрібниця. Однак варто знати, що в силу рельєфу, проведення каналізації в тому місці потребують чималих витрат. Тому, у проекті будівництва закладена прокладка там гілки серйозної каналізаційної магістралі яка візьме на себе не тільки туалет і фітоцентр, але й інші будинки в Гурзуфі, модернізуючи існуючу каналізацію селища, чим значно зменшить навантаження на загальну мережу.
Вже зовсім дрібницею виглядає той факт, що модернізована за планом інвестпроекту в тому місці трансформаторна електропідстанція вже приносить користь жителям - через неї запитані частина будинків на вулиці Привітна.
І головне - організація фітоцентру рекреаційно-оздоровчої спрямованості, податкові відрахування до бюджету міста, об'єкт залучення туристів, це робочі місця для жителів Гурзуфа, який аж ніяк не розбещений пропозиціями постійної роботи. Заперечувати ці очевидні речі, може тільки дуже недалека людина, що живе сьогоднішнім днем.

Проте, з причин, про які можна тільки здогадуватися, невелика група жителів Гурзуфа не хоче бачити позитивні сторони проекту, який принесе масу плюсів селищу . Керуючись сьогохвилинними настроями або іншими міркуваннями, вони розбурхують людей і влади, розгорнувши велику компанію з дискредитації ТОВ «Гурзуфський Бриз» та проекту в цілому, саботуючи будівельні роботи.
На місце подій приїжджав глава Криму Сергій Аксьонов і прокурор Криму Наталія Поклонська. Сергій Аксьонов пообіцяв жителям Гурзуфа розібратися в конфліктній ситуації і провести спільно з контролюючими органами ряд перевірок законності проведених робіт. Керівництво ТОВ «Гурзуфський Бриз» впевнене в об'єктивності результатів перевірки, оскільки, діє на абсолютно законних підставах.
Залишається поставити запитання жителям Гурзуфа і «общественікам» - чи це той конструктивний шлях зі створення привабливого інвестиційного клімату для інвесторів на Южнобережье, який декларували прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв і глава Криму Сергій Аксьонов? Чи багато представників бізнесу заходять працювати там, де не беруться до уваги законні права підприємців і договори, а педалюється право гучного голосу і тиск на емоційні струни і больові точки недавньої історії жителів Криму?
Питання залишається відкритим.
Свою конструктивну позицію жителі Гурзуфа також можуть направити до редакції, після чого вона буде опублікована."0654.com.ua"

Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама

ТОП за тиждень