Путін погодився в можливістю розміщення миротворців на Донбасі

Размещено: 20:54, 30 Кві 2015. Категория: Регіони
Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову в «Нормандські форматі» з Президентом Франції Франсуа Олландом, Президентом РФ Володимиром Путіним і Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави. Президенти України, Франції, РФ і Федеральний канцлер Німеччини відзначили необхідність виконання Мінських домовленостей і закликали до неухильного дотримання всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі. Вони також відзначили необхідність доступу ОБСЄ для виконання моніторингу та верифікації режиму припинення вогню в десяти пунктах уздовж лінії зіткнення, що були раніше узгоджені.

Співрозмовники підтримали пропозицію Президента України про демілітаризацію Широкино і розміщення в ньому поста ОБСЄ. Зате правопорядок може забезпечувати українська міліція.

Петро Порошенко, Франсуа Олланд, Володимир Путін і Ангела Меркель виступили за початок роботи під головуванням ОБСЄ робочих груп, які повинні відображати структуру Тристоронньої контактної групи.

У контексті обговорення шляхів мирного врегулювання Президент Путін погодився з можливістю розміщення миротворчого контингенту на Донбасі.

Президент України наголосив на неприпустимості переміщення так званих гуманітарних конвоїв РФ через неконтрольовані України ділянки кордону з Росією. Він закликав сприяти доступу конвоїв з української та міжнародної гуманітарною допомогою для жителів контрольованих бойовиками районів Донецької та Луганської областей.

Президент України в черговий раз закликав Президента РФ звільнити Надію Савченко.

Співрозмовники також торкнулися інших питань у сфері безпеки, гуманітарного та економічного характеру.

"0642.ua"

Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама

ТОП за тиждень