Оральні контрацептиви роблять жінок агресивними

Размещено: 07:05, 17 Лис 2010. Категория: Здоров'я та медицина
4608_1.jpg (5.77 Kb)За даними німецьких учених, прийом оральних контрацептивів може призвести до розвитку сексуальних дисфункцій у жінок. Більш того, як з'ясували голландські дослідники, прийом протизаплідних пігулок не найсприятливішим чином впливає на емоційний стан.

Відмічено, що жінки, котрі приймають оральні контрацептиви, гірше керують своїми емоціями і нерідко стають підозрілими і агресивними.


У експерименті взяли участь 275 жінок у віці від 17 до 35 років. Контрольній групі було запропоновано розказати, що вони відчувають, коли бачать свого чоловіка, який фліртує з іншою жінкою.

Виявилось, що у жінок, які оберігалися гормональними пігулками на основі естрогену, почуття ревнощів виникало набагато частіше, ніж у тих жінок, які застосовували інші способи контрацепції.

У зв'язку з цим фахівці радять жінкам уважно підходити до вибору протизаплідних препаратів і обов'язково консультуватися з лікарем.

У свою чергу, раніше дослідники з Університету Зальцбурга встановили, що гормональні контрацептивні засоби впливають на певні ділянки головного мозку. Вони активізують роботу сірої речовини, що має велике значення для поліпшення пам'яті.

Учені встановили значне поліпшення пам'яті і вербальних (мовних) навиків у тих жінок, які приймали засоби гормональної контрацепції під їхнім спостереженням. У них було відмічено збільшення розмірів мозку приблизно на три відсотки. На думку фахівців, такий ефект досягається за допомогою естрогену і прогестерону - гормонів у складі препаратів. Висунута версія, що естроген і прогестерон зміцнюють зв'язки між клітинами головного мозку. Це, у свою чергу, покращує його роботу.

Gazeta.ua


Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама

ТОП за тиждень