ЗМІ: Янукович продав частку в Донбасенерго нардепу

Размещено: 09:21, 13 Лип 2018. Категория: Гроші
Старший син Віктора Януковича Олександр продав Донбасенерго народному депутату від Блоку Петра Порошенка Максиму Єфімову. Про це повідомляє Економічна правда, посилаючись на джерело на ринку.

"Операція була відкрита в червні і зараз перебуває на завершальній стадії оформлення", - говорить джерело.

За його словами, структурам Єфімова буде проданий весь пакет Януковича і його молодшого ситуативного бізнес-партнера Ігоря Гуменюка в Донбасенерго - 60,8% акцій.

Зараз цей пакет оформлений на ПрАТ Енергоінвест холдинг.

Раніше, у 2016 році, бенефіціарами Енергоінвест холдингу стали Андреас Церні (Греція) і Роберт Бенш (США). Справжнє ім'я Андреаса Церні - Андрій Чорний. Він є вихідцем з України і на енергетичному ринку сприймається в ролі вихованця господаря шахти ім. Засядька (Донецьк) Юхима Звягільського.

У свою чергу Роберт Бенш відомий учасникам ринку в ролі представника інтересів Михайла Афендикова - американського бізнесмена українського походження, який володіє Cub Energy Inc, що контролює в Україні газовидобувні компанії Куб-газ і Тисагаз.

На момент опосередкованого придбання мажоритарного пакету акцій Донбасенерго (в 2015-2016 роках) Церні і Бенш позиціонували себе в ролі нових господарів цієї енергокомпанії.

Джерела видання стверджують, що вони були номіналами, які фронтували Олександра Януковича, який як раз в той момент відчував максимальні проблеми зі збереженням контролю над своєю власністю в Україні.

Відзначається, що угода реальна і компанія дійсно вийшла з-під контролю Януковича.

До цього придбання ключовим активом Єфімова в Україні був завод Енергомашспецсталь (Краматорськ), який він контролює в ситуативному партнерстві з Росатомом.

Нагадаємо, після початку конфлікту на сході України в 2014 році Донбасенерго змінило юридичну адресу з Донецька на територію, підконтрольну Україні.

Перед цим Фонд державного майна України припинив проведення біржових торгів з продажу 25% компанії.
Донбасенерго експлуатує Старобешівську і Слов'янську ТЕС сумарною встановленою потужністю 2880 МВт.

ПрАТ Енергоінвест Холдинг володіє 60,773% акцій Донбасенерго, ще 25% акцій компанії належить державі.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело"korrespondent.net"

Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама

ТОП за тиждень