Поширені захворювання у собак

Размещено: 10:00, 15 Тра 2018. Категория: Гроші
Експерти «Школи Optimeal Expert» розповідають про поширені захворювання у собак та методи їхньої профілактики.
    Гострі захворювання.
Ургентні симптоми.
Існує ряд симптомів, при виникненні яких необхідно звертатися до лікаря протягом години:
- здуття живота - збільшення в обсязі й підвищення температури понад 40 градусів,
- ускладнене дихання, синюшний відтінок язика,
- гіпотермія,
- переохолодження (ректальна температура нижче 37 градусів),
- обширна травма,
- вживання токсичних речовин.
Не слід відкладати візит до лікаря, якщо у тварини спостерігається часта блювота або діарея, кров у фекаліях, відмова від їжі протягом доби, часте сечовипускання, біль і прояви агресії, втрата рухової активності.
Отруєння.
Основна причина - вживання неякісних продуктів або отрути. Перші ознаки схожі із проявами інфекційних захворювань, тому більшість заходів першої допомоги можуть тільки погіршити ситуацію.
Симптоми отруєння: блювота, рясне слиновиділення, діарея, біль у животі, м'язова слабкість, порушення ходи, посмикування, судоми та паралічі, втрата свідомості й навіть кома. Можуть спостерігатися зміни серцевого ритму та порушення дихання. Під дією деяких отрут - розширення зіниць та розвиток сліпоти.
Головне правило - негайний візит до лікаря і надання першої допомоги:
        1. Перервати контакт із речовиною.
        2. Спровокувати блювоту - влити теплий розчин кухонної солі (1 столова ложка на склянку води).
        3. При попаданні речовини на шкіру, змити теплою водою з дитячим милом.
        4. Дати собаці один із сорбентів - активоване вугілля або ентеросгель.
Пам'ятайте, що самолікування може призвести до погіршення стану або навіть смерті тварини, а час - основний фактор, що впливає на одужання.
Діарея.
Поширене захворювання, серед основних причин якого - зміна харчування, проковтування сміття, алергічна реакція, бактеріальні або вірусні інфекції, внутрішні паразити, захворювання органів, стрес або емоційні розлади. Симптоматика включає рідкі і часті випорожнення, метеоризм, кров і слиз в екскрементах, летаргію, зневоднення, лихоманку, блювоту, зниження апетиту і втрату ваги. Регулярні випадки протягом доби можуть призвести до зневоднення або вказувати на проблеми зі здоров'ям - у такій ситуації необхідним є проведення аналізів і консультація ветеринарного лікаря.
    Інші поширені захворювання.
Кульгавість.
Кульгавість – це втрата здатності собаки спиратися на кінцівку. Вона виникає внаслідок порушення довжини, рухливості та чутливості кінцівки. Основні причини: крепатура через надмірні фізичні навантаження, механічне пошкодження подушечки, травма кігтя, інфекції, рубці, рани та розтягнення зв'язок.
 
Існує і ряд специфічних захворювань: вивихи у собак дрібних порід, дисплазія (вроджене захворювання, при якому суглоб має хронічний вивих), остеоартрит (розвивається у собак похилого віку), переломи кінцівок, пухлини (поширені серед собак великих і гігантських порід), паностеіт (зустрічається у цуценят великих порід).
 
Причини втоми у собак.
Найпоширеніша причина втоми у собак - ожиріння. Власники часто не звертають уваги на зайву вагу тварини, оскільки набір відбувається поступово. Інші причини швидкої стомлюваності - хвороби серця і суглобів.
Кардіоміопатія зустрічається у собак середнього і старшого віку. На початкових стадіях симптоми слабо виражені - собака гірше витримує навантаження, з'являється задишка. Виявлення захворювання на даній стадії дозволяє збільшити шанси на подовження життя тварини.
Захворювання суглобів притаманні тваринам будь-якого віку. Зокрема непереносимості фізичних навантажень, з'являється кульгавість, а уражений суглоб може бути припухлим і гарячим на дотик. Важливо не проґавити початок розвитку захворювання, тому щорічно варто проходити консультацію у ветеринарного лікаря. Ці огляди можна прив'язати до планової вакцинації - перед нею лікар проводить повний огляд.
Обговорюйте з лікарем усі хвилюючі питання, режим харчування, вживання вітамінів, коригування фізичних навантажень. Ці візити допоможуть зберегти здоров'я домашнього улюбленця, ваші нерви та фінанси.
    Виробники корму Optimeal переконані: «Міцний імунітет = здорова тварина». Раціон із вмістом поживних речовин дозволить зберегти здоров'я та активність улюбленця і стане профілактикою розвитку захворювань. Тому у рецептурі корму міститься унікальний імунний комплекс Immunity Support Mix, який зміцнює імунітет, додає енергії й захищає від впливу негативних факторів. Серед інгредієнтів використовуються натуральні м'ясні компоненти, трави, ягоди, натуральні антиоксиданти, пребіотики й очищені бета-глюкани.
Більше про поширені захворювання у собак та їх профілактику дивіться на YouTube-каналі.
У листопаді 2017 року у Києві, під егідою Всеукраїнської Гільдії Ветеринарів і компанії Kormotech, була відкрита «Школа Optimeal Expert». Робота Школи спрямована на підвищення професійного рівня фахівців зооіндустрії, а її місія - створення сприятливого професійного середовища, представники якого забезпечать тваринам якісний догляд.
Детальніше про Школу 
 
   

Джерело"korrespondent.net"

Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама

ТОП за тиждень