Невідомий акціонер Facebook подав на компанію до суду - ЗМІ

Размещено: 21:47, 30 Кві 2016. Категория: Гроші
Акціонер Facebook звернувся до суду штату Делавер з позовом проти компанії через план з випуску нового класу цінних паперів, пише Reuters.
Йдеться про колективний позов, тобто до нього можуть приєднатися й інші власники паперів соцмережі.
Агентство не називає ім'я заявника. Як стверджується в позові, комітет ради директорів, схваливши випуск паперів, "недостатньо жорстко вів переговори" з Марком Цукербергом, щоб "отримати що-небудь варте" в обмін на посилення контролю голови компанії.
У середу компанія оголосила про намір випустити папери нового класу C до вже існуючих A і B.
Нові папери не даватимуть їх власникові права голосу. Кожен власник паперів класів A і B отримає по дві акції класу С на одну існуючу в нього акцію. Акція класу A дає один голос на загальних зборах акціонерів.
У свою чергу акція класу B - десять голосів. Більшість паперів цього класу належать Цукербергу. Поява акцій класу С дасть змогу йому продавати папери, не знижуючи голосуючу частку.
Засновник соцмережі раніше заявляв про намір передати 99% своїх акцій Facebook на благодійність. Говорячи про випуск нового класу паперів, Цукерберг заявляв: "Я буду здатний зберегти контроль над Facebook, щоб ми могли продовжувати розвиватися в довгостроковій перспективі, при цьому я і Прісцілла (дружина Цукерберга) зможемо швидше спрямувати гроші на фінансування важливої ??роботи".
Автор позову до Facebook вважає, що "Цукерберг хоче зберегти свою владу, при цьому розпродавши більшу частину своєї частки і отримавши мільярди доларів як доходи".
"Випуск акцій класу С матиме такий само ефект, як нібито Цукербергу подарували акції вартістю мільярди доларів, за які він нічого не заплатить", - заявив позивач.
Раніше стало відомо, що квартальний чистий прибуток Facebook зріс до 1,5 мільярда доларів, що майже втричі більше, ніж роком раніше.
На початку лютого Цукерберг був четвертим у списку найбагатших людей світу за версією Bloomberg. Однак 29 січня засновник Fасеbook перебував на шостому рядку в цьому рейтингу. А за кілька днів до цього Цукерберг був на восьмому місці.

"korrespondent.net"





Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама





ТОП за тиждень