Не домовилися. Україна призупиняє імпорт російського газу

Размещено: 22:15, 30 Чер 2015. Категория: Гроші
Україна наполягає на підписанні угоди щодо газу на весь опалювальний сезон і не згодна на знижку на квартал, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.
Він наголосив, що ціна на газ в $247,18 не влаштовує Україну, і що вартість повинна бути сформована відповідно до зимового пакету.
Демчишин зауважив, що Київ вважає справедливою ціну на російський газ у розмірі трохи більш як $200 за 1 тис. кубометрів.
За словами міністра, Україна не бачить технологічної необхідності у закачуванні газу в обсязі 19 млрд кубометрів, як того вимагає російська сторона.
Також повідомляється, що протокол тристоронньої зустрічі щодо газу поки не підписаний.
Крім того, Демчишин заявив, що Україна не планує закуповувати газ у Газпрому, поки не домовиться про ціну. Тим часом, як зазначив міністр, газ буде імпортуватися з інших джерел.
У свою чергу, міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що Україна повинна закачати в сховища ще сім млрд кубометрів газу.
За словами міністра, знижка на газ для України не підлягає коригуванню.
Він також наголосив, що необхідності в тристоронньому протоколі щодо газу немає.
Також стало відомо, що наступні переговори щодо газу відбудуться у вересні.
Водночас, в Нафтогазі заявили, що з 1 липня призупиняють закупівлю газу у Газпрому. Про це повідомляє прес-служба компанії.
"У зв'язку з тим, що 30 червня 2015 року закінчується термін дії додаткової угоди між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром", а умови подальшої поставки російського газу в Україну не були узгоджені сьогодні під час тристоронніх переговорів у Відні, "Нафтогаз" припиняє закупівлю газу в російської компанії", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що транзит російського газу до Європи продовжиться згідно з умовами контракту.
Як повідомлялося, сьогодні у Відні (Австрія) відбулися газові переговори України з Росією за участю Єврокомісії. Як розповіли журналістам представники української делегації, переговори закінчилися безрезультатно з усіх питань.
Зазначимо, в Росії раніше заявили, що нададуть Україні 40 доларів знижки на газ замість ста. Крім того, в РФ зазначили, що не мають наміру обговорювати умови знижки.
У свою чергу, в Україні зазначили, що не згодні з наданою знижкою на газ.
З липня Україна та Угорщина розпочнуть тестувати віртуальний реверс газу.

"korrespondent.net"

Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама

ТОП за тиждень