Вчені з'ясували, які бактерії викликають прищі

Размещено: 01:53, 01 Лис 2016, Категория: Технології
Дерматологи розібралися з механізмом виникнення акне. Команда вчених із Каліфорнійського університету в Сан-Дієго на чолі з доктором Річардом Галло виявила, що бактерії, які живуть на шкірі людини і зазвичай є нешкідливими, викликають запалення, коли опиняються в безповітряному маслянистому середовищі - такому, як волосяний фолікул.
Однак не всі фолікули однакові, тому й акне виникає не у всіх: фолікули одних людей схильні до цього більше, а інших - менше. 
Здебільшого акне викликані анаеробною бактерією Propionibacterium acnes, яка у більшості людей міститься на шкірі постійно. Вчені протестували поведінку цієї бактерії в різних умовах на шкірі мишей. 
Виявилося, що, потрапляючи в безповітряне середовище поряд із клітинами шкіри, бактерія перетворює шкірне сало на жирні кислоти, які викликають запалення прилеглих тканин. Зазвичай із цим запаленням справляються ферменти гістони, але жирні кислоти деактивують їх вироблення і запалення продовжує розвиватися. 
Тепер, знаючи механізми виникнення запалення, дослідники хочуть знайти спосіб не тільки ефективно від нього позбавлятися, а й запобігати його появі. 
Дослідження опубліковане в журналі Science
Новости сайта Архив новостей
Загрузка...

   Реклама

ТОП за тиждень